A KÚT Alapítvány 2003. novemberében tartotta V. konferenciáját, Múlt és jövő határán címmel. Ez a konferencia szerkezetében is és tematikájában kicsit eltért a korábbi konferenciáktól, hiszen a sor került társadalmi traumatizáció témájában tartott előadásokon és filmvetítéseken kívül a témakör különféle területeivel foglalkozó munkacsoportok bemutatkozására, illetve az eltérő nézőpontok megvitatásának teret adó kerekasztal-beszélgetésekre is. A konferencián elhangzott előadások anyagát három fejezetbe csoportosítottuk. Az első fejezetbe a holokauszt napjainkban is meglévő hatásáról szóló tanulmányok kerültek. Itt hívjuk fel a figyelmet arra, hogy Erős Ferenc tanulmánya a konferencián előadott anyag kibővített, módosított változata a trauma változó társadalmi reprezentációiról. Bódog Gyula a holokauszt-traumának az identitás alakulására tett hatásait elemzi. Pécsi Katalin tanulmánya a holokauszttal kapcsolatos irodalomban fellelhető női narratívákról szól; Hoyer Mária a művészi alkotás és a pszichoterápia kapcsolatában a „női retorika hatalmát” elemezi. Kovács Mónika a holokauszt-oktatás szociálpszichológiai megközelítésérl ír. A fejezetet Miriam Ben-David Izraelben élő pszichológus tanulmánya zárja. A következő fejezet címe: A terror pszichológiája – aktuális traumák. Ebben hangzott el Békés Vera Anna előadása, melyben a terrortámadások pszichológiai aspektusainak egyik legújabb elméletét ismertette, vizsgálva az arab-izraeli konfliktus hatását az egyénre, illetve a kollektívára (az előadás írott változata nem érkezett meg). Oravecz Róbert és Pfitzner Rudolf konferenciánk hűséges külföldi előadói. Az Ormozsban dolgozó pszichiáter Oravecz Róbert az átélt trauma hosszú távú negatív hatásainak új pszichoterápiás feldolgozási módszerét mutatja be. Pfitzner Rudolf Münchenben élő pszichoanalitikus megrázóan mondta el és írta meg az ÁVH börtöneiben átélt személyes tapasztalatait. A konferencián természetesen bemutatkozott a KÚTrendelő munkacsoportja is. A kötetbe három tanulmány került. Írásomban bemutatom a 10 éves Alapítvány munkáját a kezdetektől napjainkig. Becskeháziné Czenki Valéria meghatóan eleveníti fel anyámmal való kapcsolatát. Jamnik Judit munkanélküli nők munkába állását segítő, a pszichodráma elemeit felhasználó tréningjéről számolt be. A Függelékbe került Gyárfás Katalin és Jávor István, a Lauder Iskola tanárainak írása, mely diák kutatócsoportjuk munkáját mutatja be, valamint Fekete Tóth Eszter újságíró beszámolója a magyarországi holokauszt-oktatásról szóló kerekasztal-beszélgetésről.
Az eredeti könyv anyaga pdf állományban található meg a CD lemezen. Az e-könyv formátum megjelenéséig így, fizikai adathordozón vásárolhatja meg boltunkban vagy kiszállítással.
Kategória |
Általános pszichológia |
Sorozat |
Animula Digitális könyvtár |
Méret |
CD |
ELŐSZÓ (Bárdos Katalin)
A HOLOKAUSZT HATÁSABódog Gyula: Holokauszt trauma – az identitásdiffúzió és kezelése
Erős Ferenc: A trauma változó társadalmi reprezentációi
Pécsi Katalin: Női élmények és elbeszélésmódok a holokauszt emlékezésekben
Hoyer Mária: A női retorika hatalma
Kovács Mónika: Holokauszt oktatás: szociálpszichológiai megközelítései
Mirjam Ben-David: Túlélőkkel – 60 évvel a holokauszt után
A TERROR PSZICHOLÓGIÁJA – AKTUÁLIS TRAUMÁK
Békés Vera Anna: A félelem megszelídítése – a rettegéskezelés-elmélet
Oravecz Róbert: A traumakezelés új metódusa – az EMDR
Pfitzner Rudolf: A terror pszichológiája – az áldozat oldaláról nézve
A KÚT
Bárdos Katalin: A tízéves KÚT Alapítvány a múlt és jövő határán
Becskeháziné Czenki Valéria: Könyv – könny
Jamnik Judit: „Kristály” Program a Nők Esélyegyenlőségéért
FÜGGELÉK
Jávor István, Gyárfás Katalin: Diákok, mint interjúkészítők. A Lauder Javne Zsidó Közösségi Iskola diák kutatócsoportja
Fekete Tóth Eszter: Kerekasztal-beszélgetés
Az e-book teljes tartalma szerzői jogvédelem alatt áll.
A Kiadó fenntart minden további feldolgozással és/vagy terjesztéssel kapcsolatos jogot. Előzetes írásos hozzájárulás nélkül tilos a dokumentum egészének vagy részeinek feldolgozása, másolása és értékesítése. A jogosulatlan felhasználás büntető- és polgári jogi következményeket von maga után. Kivételek (amennyiben nem kerül továbbadásra és nem célja a haszonszerzés):
- bármely eszközön, bármely háztartásban élő családtag olvashatja
- konvertálhatja más formátumba, hogy saját elektronikus eszközén meg tudja tekinteni
- készíthet biztonsági másolatot
- használhatja képzési vagy tudományos célokra, szemléltető anyagként
- idézhet a műből a szükséges hivatkozásokkal (forrásmegjelölés)
A termék megvásárlásával elfogadja, hogy abban a további felhasználás nyomonkövetésére alkalmas jelöléseket helyezünk el. Illegális felhasználás esetén a kárigényt a beazonosított vevő felé nyújtjuk be, ezért javasoljuk, hogy ne adja át másnak!
Ha ismerőse, évfolyamtársa, kollégája nem engedheti meg magának a könyv megvásárlását, keressen meg minket, találunk számára megfelelő legális megoldást!
További információk